Wydawca treści Wydawca treści

Historia

Nadleśnictwo Wymiarki w obecnych granicach istnieje od 1 stycznia 1993 roku

Nadleśnictwo Wymiarki w obecnych granicach istnieje od 1 stycznia 1993 roku, kiedy to obręb Iłowa Żagańska na mocy Zarządzenia MOŚZNiL został przyłączony do nowo utworzonego Nadleśnictwa Żagań, i składa się z trzech obrębów: Gozdnica, Przewóz, Wymiarki. Powierzchnia ogółem nadleśnictwa wynosi 23 946 ha, w tym leśna 22 985 ha. Po wojnie na obszarze obecnego nadleśnictwa Wymiarki utworzono: nadleśnictwa Wymiarki i Iłowa Żagańska. W 1948 roku powstało nadleśnictwo Przewóz, a Gozdnicę jako samodzielne nadleśnictwo utworzono 1954 roku. 1 stycznia 1971 roku z nadleśnictw: Gozdnica, Iłowa Żagańska i Wymiarki powstało nadleśnictwo Wymiarki, do którego w 1972 roku przyłączono również Przewóz.


Definitywne urządzanie lasu wykonano wg stanu na 1 października 1965 roku dla nadleśnictw Wymiarki, Iłowa Żagańska i Przewóz, a dla nadleśnictwa Gozdnica wg stanu na 1 października 1964 roku. Wcześniej gospodarka leśna była prowadzona na podstawie tzw. prowizorycznych tabel klas wieku, a w latach pięćdziesiątych XX wieku przy pomocy prowizorycznych planów urządzania lasu. Obecnie nadleśnictwo Wymiarki jest na etapie przeprowadzania IV rewizji planów urządzania lasu.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

PRZETARG NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

PRZETARG NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

 

INFORMACJA O WYNIKU PRZETARGU

Nadleśnictwo Wymiarki ogłasza wynik publicznego przetargu ustnego, nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych Skarbu Państwa położonych w miejscowościach Przewóz oraz Straszów.- Wyniki do pobrania w pliku pdf. poniżej.

INFORMACJA O PRZETARGU

Nadleśnictwo Wymiarki ogłasza przetarg ustny, nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych Skarbu Państwa położonych w miejscowościach Przewóz oraz Straszów.
 

Pełna informacja dotycząca postępowania dostępna poniżej w materiałach do pobrania.