Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Promocja współpracy transgranicznej w ramach Projektu INTERREG POLSKA -SAKSONIA 2014-2020

Promocja współpracy transgranicznej w ramach Projektu INTERREG POLSKA -SAKSONIA 2014-2020

Dnia 8 grudnia 2015r. roku w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Wymiarkach odbyło się spotkanie przyszłych partnerów Projektu INTERREG POLSKA - SAKSONIA 2014-2020 które stanie się kolejnym etapem rozwoju modelowej współpracy leśników polskich i niemieckich.
 

Celem spotkania była m.in.: prezentacja treści i założeń w ramach planowanego Projektu INTERREG, czego wyrazem ma być wymiana doświadczeń, nawiązanie współpracy pomiędzy przedstawicielami współpracujących jednostek - autorów projektu, a także promocja tej formy dofinansowania wśród rdLP i nadleśnictw. Gości przywitał Dyrektor rdLP w Zielonej Górze Leszek Banach. Referaty wygłosili przedstawiciele: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, UP w Poznaniu dr Andrzej Skorupski, a także partner projektu ze strony Saksonii - Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z siedzibą Kamenz.

Autorzy i przyszli beneficjenci uważają, że program przyczyni się do nawiązania i rozwoju współpracy z leśnikami z Saksonii, i wniesie dużo nowego do wzajemnego zrozumienia leśników polskich i niemieckich.