Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 21 kwietnia 2018 roku Nadleśnictwo Wymiarki wspólnie z przedstawicielami władz lokalnych oraz mieszkańcami okolicznych gmin zorganizowało sadzenie lasu w Leśnictwie Wymiarki.

Zbiórka odbyła się w siedzibie Nadleśnictwa Wymiarki. Wszystkich przybyłych przywitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Wymiarki Edward Koszałka. Po zabraniu odpowiedniego sprzętu przemieszczono się na teren leśnictwa Wymiarki, oddz. 97b.

Na miejscu, krótkiego instruktażu udzielił Inżynier Nadzoru Krzysztof Polus, który przedstawił plan działania, omówił metodę sadzenia, sprawy logistyczne.

Na powierzchni rodziny leśników, współnie z rodzinami samorządowców, miejscowych stwowarzyszeń oraz mieszkańców okolicznych miejscowości sadzili brzozę, której usytuowanie na powierzchni ma w przyszłosci utworzyć pamiątkowęą liczbę "100".

Po zakończeniu prac zalesieniowych uczestnicy odnowienia przemieścili się na piknik rodzinny przy wiacie leśnej w tymże Leśnictwie Wymiarki. Tam odbyły sie konkursy leśne dla dzieci i młodzieży oraz wspólne grilowanie.

"WSZYSTKIM PRZYBYŁYM GOŚCIOM ORAZ LEŚNIKOM Z RODZINAMI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRACĘ I WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS".

Nadleśniczy Edward Koszałka