Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

1000 drzew na minutę

1000 drzew na minutę

W tym roku w ramach kampanii Lasów Państwowych pn. „1000 drzew na minutę" Nadleśnictwo Wymiarki zaprosiło do wspólnego sadzenia lasu przedstawicieli władz samorządowych i radnych. Wspólnie posadziliśmy drzewa na jednej z wybranych powierzchni w Leśnictwie Wymiarki.

Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew. Jeśli pokusimy się o prosty rachunek matematyczny, to łatwo możemy wywnioskować, że owe 500 mln drzew dzielone na 365 dni w roku a następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut da liczbę 951. Jeśli dodamy do tego wprowadzanie drzew biocenotycznych czy krzewów to ostatecznie otrzymamy wynik tysiąca posadzonych drzew w ciągu jednej minuty.  Dzięki temu lasów w Polsce stale przybywa.

W całej Polsce, w tym roku leśnicy posadzą drzewa na ponad 53 tys. ha. Wiosną 2017 r., na terenie Lasów Państwowych będących w zarządzie Nadleśnictwa Wymiarki zostanie posadzonych kilkaset tysięcy młodych drzewek. Wkład w tą prace mają również nasi samorządowcy.

 Po krótkim instruktażu prawidłowego sadzenia udzielonym przez pracowników Nadleśnictwa wszyscy, którzy spotkali się na terenie Leśnictwa Wymiarki rozpoczęli prace. Na powierzchni wysadzono sadzonki sosny. W ramach podziękowania za pomoc, na zakończenie, zebraliśmy się na wspólnym posiłku przy ognisku, przedstawiciele otrzymali specjalne podziękowanie za udział w akcji.