Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

AKCJA BEZPOŚREDNIA W OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ LASÓW ROZPOCZĘTA !!!

AKCJA BEZPOŚREDNIA W OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ LASÓW ROZPOCZĘTA !!!

Wraz z nadejściem wiosny leśnicy rozpoczynają akcję bezpośrednią w ochronie przeciwpożarowej lasu.

Przyspieszony okres wegetacyjny w roku bieżącym spowodował, że począwszy od dnia 17 marca 2020 r. Nadleśnictwo Wymiarki uruchomiło dyżury p.poż. mające na celu bieżące monitorowanie obszarów leśnych. Codziennie od wczesnych godzin porannych do zachodu słońca pełnione będą dyżury w punkcie alarmowo-dyspozycyjnym nadleśnictwa i dostrzegalniach przeciwpożarowych. Uruchomione zostały wszelkie procedury związane z dysponowaniem sił i środków oraz alarmowaniem w razie wystąpienia zagrożenia pożarem.

W 2020 roku zaplanowane zostały ćwiczenia służb ratowniczo-gaśniczych na obszarach leśnych nadleśnictwa, które mają na celu udoskonalenie współdziałania jednostek straży pożarnych. Obszary nadleśnictwa Wymiarki zaliczone zostały do I kategorii zagrożenia pożarowego lasu.

Do najczęstszych przyczyn występowania pożarów na terenie Nadleśnictwa Wymiarki w ostatnim czasie zalicza się: celowe podpalenia oraz nieostrożność dorosłych. W 2019 roku wystąpiło na terenie naszego nadleśnictwa 18 pożarów.

Apelujemy o rozwagę podczas obchodzenia się z otwartym ogniem. Wszystkie informacje dotyczące zagrożeń pożarowych należy zgłaszać bezpośrednio do nadleśnictwa na wskazany poniżej numer alarmowy:

Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Nadleśnictwa Wymiarki 68 360 40 43 lub pod numer 606-374-149.