Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

NA PRZYDROŻKU

NA PRZYDROŻKU

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ZESPOŁÓW I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH “NA PRZYDROŻKU” JUŻ ZA NAMI

Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wymiarkach w dniu 5 czerwca 2021 r. zorganizowano pierwszą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów i Śpiewaków Ludowych „Na Przydrożku”. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem był występ aż 26 zespołów, które zjechały na stadion do Wymiarek z całej Polski. Tegoroczna edycja dedykowana była głównie dla dzieci, ale nie zabrakło także występów seniorów. Festiwalowi towarzyszyły również dodatkowe atrakcje w postaci warsztatów i animacji np.  wyplatanie koszyków, lepienie z gliny, wicie wianków, dojenie krowy czy malowanie kamieni. Na przygotowanych stoiskach nie mogło zabraknąć leśników, którzy przygotowali zajęcia związane z edukacją przyrodniczo – leśną.

Stoiska festiwalowe

Zajęcia edukacyjne na stoisku Nadleśnictwa Wymiarki

Wydarzenia Festiwalowe mogły zostać zrealizowane dzięki poprawie sytuacji pandemicznej związanej z COVID-19. Frekwencja zarówno gości estradowych z całej Polski, jak również społeczności lokalnej wykazała, że podobne inicjatywy są potrzebne i bardzo dobrze przyjmowane przez mieszkańców.

Sukces pierwszej edycji spowodował, że planowane jest w kolejnych latach cykliczne organizowanie festiwalu w wymiarze międzynarodowym.

Autor: Jarosław Karwański