Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

UWAGA NA SILNE WIATRY

UWAGA NA SILNE WIATRY

Ostrzegamy przed silnymi wiatrami przechodzącymi nad terytorium Polski.

W związku z zapowiedzią pojawiania się w naszym regionie zjawiska silnego wiatru prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Niekorzystne warunki atmosferyczne mają utrzymać się aż do niedzieli. Wiatr w porywach może osiągać prędkość 100km/h. Razem z wiatrem pojawią się intensywne opady deszczu.

 

Zalecamy, aby w okresie silnego wiatru zrezygnować z pobytu w lesie. Pamiętajmy, aby nasze pojazdy parkować z dala od rosnących drzew. Przewrócone lub złamane przez wiatr drzewo może stanowić dla nas śmiertelne niebezpieczeństwo. W tym trudnym czasie unikajmy również podróży samochodami, ponieważ drzewa rosnące przy drogach mogą niespodziewanie przewrócić się na jezdnię.

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Wymiarki zaleca zachować szczególną ostrożność podczas przebywania w lesie nawet po ustąpieniu porywistych wiatrów. Wiele uszkodzonych drzew nadal znajduje się na terenie leśnym i będzie ich z pewnością przybywać. Pomimo ustąpienia wiatrów drzewa mogą mieć naruszone systemy korzeniowe, co może doprowadzić do ich wywrotów lub obłamania konarów również w bezwietrzną pogodę.

Zachowaj bezpieczeństwo!