Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

WAKACJE Z KULTURĄ

WAKACJE Z KULTURĄ

Nadleśnictwo Wymiarki wzięło udział w festynie rodzinnym organizowanym w ramach „Wakacji z kulturą”.

Impreza odbyła się w dniu 3 lipca 2021 r. na stadionie w Wymiarkach. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w Wymiarkach. Wydarzenie dedykowane było głównie dla najmłodszych mieszkańców okolicznych miejscowości. Przygotowano wiele gier i zabaw.

fot. J.Karwański

Odbyły się również pokazy prezentujące możliwości bojowych wozów strażackich przygotowane przez OSP Wymiarki. Wśród stoisk z ofertą edukacyjną nie mogło zabraknąć leśników i myśliwych. Przedstawiciele Nadleśnictwa Wymiarki, Nadleśnictwa Ruszów wspólnie z Komisją Promocji i Edukacji przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze oraz Kołem Łowieckim „Ponowa” w Wymiarkach prezentowali walory okolicznej przyrody. Leśnik z Nadleśnictwa Ruszów przybliżał także działania zrealizowane w ramach programu związanego z czynną ochroną nizinnych populacji głuszca (Tetrao urogallus L.) na terenie Borów Dolnośląskich.

Przygotowano Indeks Tropiciela Zwierząt, który zobowiązywał uczestników festynu do aktywności  i udzielenia poprawnych odpowiedzi na pytania związane z ojczystą przyrodą.  Stoiska cieszyły sią bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych.

fot. J.Karwański

Obecność miejscowych myśliwych połączona ze stoiskami leśników nie była przypadkowa, bowiem Koło Łowieckie Ponowa w Wymiarkach założyli w dniu 26 lutego 1981 r. pracownicy Nadleśnictwa Wymiarki.

 

Autor: J.Karwański