Powrót

LAS TO SYMBOL ŻYCIA, OCHRONY I ODNOWY

LAS TO SYMBOL ŻYCIA, OCHRONY I ODNOWY

W Nadleśnictwie Wymiarki posadzony został Las pamięci Jana Pawła II.

Działania zostały przeprowadzone w dniach 21-22 kwietnia 2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”, której tegorocznym mottem sadzenia są „Lasy pamięci Jana Pawła II” .

Sadzenie nabrało wymiaru międzynarodowego, bowiem wizytujący w Polsce strażacy z rejonu Burgundii we Francji współpracujący od lat z OSP Wymiarki przyjęli zaproszenie nadleśnictwa i wspólnie z polskimi strażakami oraz proboszczem parafii w Iłowej Tadeuszem Lubiatowskim wnieśli swój wkład w nowe nasadzenia.

fot. J.Kazimir

Część strażackiej delegacji stanowili potomkowie imigrantów polskiego pochodzenia, co jak sami podkreślili dodatkowo podniosło emocjonalność działania w kontekście upamiętnienia pontyfikatu świętego Jana Pawła II oraz Jego umiłowania dla przyrody.  

fot. J.Kazimir

W sadzeniu nowego pokolenia lasu brali udział również pracownicy Urzędu Gminy w Przewozie, radni oraz pracownicy nadleśnictwa wraz z rodzinami.

Na pamiątkę tego wydarzenia ustawiona została również okolicznościowa tablica zawierająca cytat świętego Jana Pawła II odnoszący się do lasu.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w opisanym wydarzeniu wszystkim uczestnikom przyniosło satysfakcję oraz pozwoliło na ciekawe i aktywne spędzenie dnia na łonie przyrody, jak również wpisało się w podnoszenie świadomości społecznej na temat znaczenia lasów dla człowieka.

Autor. J.Karwański