Powrót

Zagrali w parku

Zagrali w parku

W dniach 14-16 czerwca w parku przy siedzibie Nadleśnictwie odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”.

Na festiwalowej scenie wystąpiło ponad 400 osób – artystów, tancerzy i muzyków. Występy zgromadziły liczną publiczność, która niejednokrotnie dała się porwać do tańca i wspólnego śpiewu.

Występom konkursowym towarzyszyły warsztaty rękodzieła, nauka strzelania z łuku oraz wiele innych ciekawych atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W leśnej osadzie

Uczestnicy imprezy chętnie odwiedzali stoisko Nadleśnictwa Wymiarki, gdzie zarówno starsi i młodsi mogli spróbować swoich sił w quizach i zabawach o leśnej tematyce i zdobywać Indeks Przyjaciela Przyrody. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszyła się naturalna ścieżka sensoryczna, gdzie na własnej skórze mogli poczuć las i poćwiczyć sprawność motoryczną, równowagę, koordynację ruchową, percepcję wzrokową oraz planowanie ruchu. Pomagaliśmy w rozwiązywaniu zagadek, z którymi przychodzili do nas wyjątkowi goście z całej Polski. Nie zabrakło także ciekawych rozmów nie tylko o lesie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku festiwal znowu zawita do parku.

Dziękujemy wszystkim za fajnie spędzony czas!