Powrót

Zapraszamy na festiwal

Zapraszamy na festiwal

Serdecznie zapraszamy na 4 edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”.

Po raz drugi mamy zaszczyt ugoszczenia uczestników i sympatyków festiwalu na terenie parku otaczającego siedzibę Nadleśnictwa Wymiarki. To wyjątkowa okazja na spędzenie czasu na łonie natury!

Wydarzenie na celu propagowanie, upowszechnianie i ochronę dziedzictwa kulturowego niematerialnego i materialnego z zakresu polskiej kultury ludowej. W ciągu trzech dni odbywać się będą warsztaty tańca i rękodzieła, koncerty muzyki ludowej, a wieczorem organizatorzy zapraszają na biesiadę i potańcówkę. Spotkanie jest okazją do integracji międzypokoleniowej i stanowi ciekawą ofertę aktywizacji seniorów.

W sobotę, 15.06. zapraszamy na stoisko edukacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Wymiarki, gdzie chętnych zabierzemy na spacer po ścieżce sensorycznej i pozwolimy poczuć las wszystkimi zmysłami. Pokażemy, że jest wspaniałym miejscem do aktywnego i zdrowego wypoczynku.

W namiocie nasi edukatorzy zapraszają do gier i zabaw nie tylko najmłodszych uczestników.
W niezwykłych okolicznościach przyrody i w akompaniamencie ludowej muzyki zachęcimy do zgłębiania wiedzy o zrównoważonej gospodarce leśnej, ochronie przyrody oraz zachowaniu bezpieczeństwa podczas leśnych wycieczek. Spotkanie będzie też niepowtarzalną okazją do wspólnego świętowania jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych.

Do zobaczenia w parku!