Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Miejsca postoju pojazdów

W Nadleśnictwie Wymiarki udostępniono trzy obiekty tzw. miejsca postoju pojazdów, tak aby turyści mogli odpocząć w drodze oraz pozostawić w bezpiecznym miejscu samochód, by np. udać się na grzybobranie.

W ramach utworzonej infrastruktury turyści mogą korzystać z małej wiaty, stołów i ław umożliwiających np. spożywanie posiłków w przerwach w podróży, z wyznaczonego miejsca na ognisko (po uprzednim zgłoszeniu kierownictwu Nadleśnictwa), podnosić wiedzę przyrodniczą dot. walorów przyrodniczych Nadleśnictwa Wymiarki oraz mile spędzać czas i odpoczynek w niewątpliwie urokliwym miejscu.

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

UCZESTNICY ERASMUS+ Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE

UCZESTNICY ERASMUS+ Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE

UCZNIOWIE WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ POZNAWALI ARKANA GOSPODARKI LEŚNEJ REALIZOWANEJ W POLSKICH LASACH.

W dniu 5 grudnia 2022 r.  w ramach realizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gozdnicy międzynarodowego projektu edukacyjnego ERASMUS+  Nadleśnictwo Wymiarki gościło grupę uczniów i opiekunów z trzech krajów: Anglii, Turcji i Rumuni.

Celem spotkania było poznanie pracy leśnika w Polsce oraz zapoznanie się ze znaczeniem lasów w aspekcie społecznym, przyrodniczym oraz gospodarczym.

Przybyłych gości przywitał nadleśniczy Pan Zdzisław Woźny akcentując przy tym jak duże znaczenie mają lasy dla regionu lubuskiego, mającego największą lesistość kraju sięgającą prawie 50% powierzchni. Następnie zajęcia poprowadzili edukatorzy Jerzy Szczygieł oraz Konrad Zator.

Uczniowie zostali zapoznani ze strukturami, organizacją  i działalnością Lasów Państwowych w Polsce na przykładzie Nadleśnictwa Wymiarki. W dalszej części spotkania uczestnicy poznali narzędzia i metody wykorzystywane do prowadzenia przez nadleśnictwo edukacji przyrodniczo-leśnej społeczeństwa. Nie zabrało również zwiedzania sali edukacyjnej i spaceru wokół biurowca z przystankami tematycznymi znajdującymi się na ścieżce edukacyjnej „Nad Stawem”.

Spotkanie zakończyła dyskusja, w której aktywny udział wzięli zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie. Tematem wiodącym były zagadnienia związane z możliwościami wyboru zawodu leśnika w Polsce, w kontekście wymaganego wykształcenia, predyspozycji kandydatów. Były również zapytania jak zawód ten jest postrzegany w społeczeństwie i przestrzeni publicznej. Wymiana młodzieży zrealizowana została w ramach projektu "Setting priorities in career planning" czyli „Ustalanie priorytetów w planowaniu kariery”. Spotkanie poza celami głównymi pozwoliło uczniom na zdobycie praktycznych „szlifów” języka angielskiego, co wydaje się bardzo istotną wartością dodaną tego rodzaju spotkań.

Autor: J.Karwański