Widok zawartości stron Widok zawartości stron

SPRZEDAŻ POLOWAŃ

Oferta polowań w OHZ WYMIARKI

Nadleśnictwo Wymiarki zaprasza wszystkich chętnych myśliwych (krajowych oraz cudzoziemców) na polowania realizowane za pośrednictwem Biura Polowań Ośrodka Hodowli Zwierzyny (OHZ) przy Nadleśnictwie Wymiarki.  W naszej ofercie znajduje się  profesjonalna organizacja polowań indywidualnych i zbiorowych w atrakcyjnych cenach.

Polowania sprzedajemy bez pośredników i zbędnych kosztów!

Niewątpliwym atutem polowania na terenie Nadleśnictwa Wymiarki jest nasze umiejscowienie. OHZ Wymiarki jest położony w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego, bezpośrednio przy granicy Polski z Niemcami. Ma to szczególne znaczenie dla myśliwych z Europy zachodniej, szukających przygody w innym kraju, lecz stosunkowo blisko zachodniej granicy Polski.

Do dyspozycji myśliwych mamy obszar dwóch leśnych obwodów łowieckich o łącznej powierzchni 22,5 tysiąca hektarów.  Myśliwy szukający przygody w Polsce ma możliwość przeżycia u nas wspaniałej przygody w jednym z największych i najpiękniejszych kompleksów leśnych w Europie - „Borach Dolnośląskich”.

Nasze łowiska charakteryzują się bardzo dużą lesistością (blisko 70%). Tereny są zasobne przede wszystkim w zwierzynę grubą (aktualnie głównie jelenie). Rocznie pozyskujemy ok. 100 jeleni (w tym ok. 60 szt. byków).

Poniżej umieszczono foldery zawierające informacje o naszych łowiskach oraz regulamin zamawiania polowań wraz z drukiem zamówienia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Specjalistą ds. gospodarki łowieckiej tel. 606 374 149.

Zapraszamy do współpracy !!!

DARZ BÓR

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dzień Ziemi z najmłodszymi

Dzień Ziemi z najmłodszymi

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi pracownicy Nadleśnictwa Wymiarki odwiedzili Przedszkole Miejskie w Gozdnicy, by wspólnie z dziećmi uczcić to wyjątkowe święto przyrody.

Podczas zajęć edukacyjnych najmłodsi dowiedzieli się, jak na co dzień dbać o naszą planetę. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o segregowaniu odpadów, oszczędzaniu wody i energii. Szczególną uwagę leśniczy zwrócił na zagrożenia, jakie dla zwierząt i owadów stanowią śmieci pozostawione w lesie. Plastikowe butelki, puszki czy foliowe torby mogą być śmiertelną pułapką dla małych stworzeń,
a rozkładające się odpady zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważne jest, by nie zostawiać po sobie śladów w naturze – nawet najmniejsze śmieci mają ogromne znaczenie.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne działanie – wszyscy wspólnie udali się na spacer po okolicy, by pozbierać śmieci. Mali ekolodzy z entuzjazmem wzięli udział w akcji, pokazując, że troska o środowisko zaczyna się od prostych gestów.

Warto pamiętać, że każdy z nas, nawet nie wychodząc z domu, może zadbać
o środowisko. Wystarczy zakręcać wodę podczas mycia zębów, wyłączać niepotrzebne światła, unikać plastikowych opakowań czy korzystać z wielorazowych toreb. Równie ważne jest sadzenie roślin, segregacja śmieci oraz rezygnacja
z samochodu na rzecz spaceru lub roweru, gdy to możliwe. To drobne zmiany, które – wprowadzane codziennie – mają ogromne znaczenie dla naszej planety.

Takie inicjatywy jak ta w Gozdnicy nie tylko poszerzają wiedzę dzieci o przyrodzie, ale także uczą odpowiedzialności i szacunku do natury. Dzień Ziemi był więc nie tylko lekcją ekologii, ale też doskonałą okazją do wspólnego działania na rzecz czystszego świata.