Miejsca i obiekty

W Nadleśnictwie Wymiarki udostępniono trzy obiekty tzw. miejsca postoju pojazdów, tak aby turyści mogli odpocząć w drodze oraz pozostawić w bezpiecznym miejscu samochód, by np. udać się na grzybobranie.

Warto zobaczyć

Nadleśnictwo Wymiarki ze względu na niepowtarzalną charakterystykę przyrodniczo - krajobrazową jest bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku i turystyki wielu Polaków.

Szlaki konne

Turystyka konna od kilkunastu lat przeżywa renesans i staje się nie tylko sposobem na aktywny wypoczynek. Okazuje się bowiem, że w ofercie wypoczynkowej tworzonej pod oczekiwania współczesnego turysty nie może zabraknąć jazdy konnej.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Trio z sąsiedztwa uratowane

Trio z sąsiedztwa uratowane

Pracowite popołudnie leśników z Nadleśnictwa Wymiarki, przyniosło nadzieję dla trzech piskląt. Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu pracowników Lasów Państwowych, trójka pechowców trafiła pod opiekę profesjonalistów z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt-Klekusiowo.

Do Nadleśnictwa Wymiarki w dniu 29 kwietnia br., w godzinach popołudniowych dotarła alarmująca wiadomość od jednego z mieszkańców Wymiarek, który przekazał informację o pisklaku znajdującym się poza gniazdem. Jakub Kazimir – Specjalista SL ds. ochrony lasu i przyrody natychmiast zareagował udając się pod wskazane miejsce, które było oddalone od siedziny nadleśnictwa o niespełna 500m. Okazało się, że pomocy potrzebuje nie jeden a trzy pisklaki, które wypadły z gniazda znajdującego się na dachu budynku. !

Ptaki zostały odpowiednio zabezpieczone nakarmione solidną porcją dżdżownic i przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo” w Tomaszowie Bolesławieckim. Tam, pod fachową opieką weterynarzy, pisklaki w inkubatorze dorosną do dnia wypuszczenia na wolność. Kolega Jakub, po raz kolejny pomógł skrzydlatym przyjaciołom (link krogulec uratowany)

To jedna z wielu interwencji leśników z Nadleśnictwa Wymiarki. W bieżącym roku jest to pierwsza interwencja. W ubiegłym roku interweniowaliśmy 6 razy, m.in. w odniesieniu do żurawia, sikorek, jeża, mysikrólika,krogulca. Zaistniała sytuacja doskonale pokazuje, że wraz z nastaniem wiosny podczas korzystania z uroków leśnych ostępów możemy spotkać chore lub ranne zwierzę. Zasady postępowania prezentuje poniższa infografika.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Klekusiowa (link).