Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW MYŚLIWSKICH

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW MYŚLIWSKICH

W dniu 10 września 2023 r. w Iłowej odbyła się IV Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich.

Już po raz czwarty do pięknie zrewitalizowanego Parku Dworskiego w Iłowej zjechali posiadacze i miłośnicy psów ras myśliwskich. W tegorocznej edycji wystawy udział wzięło 203 czworonożnych przyjaciół człowieka, reprezentujących 60 ras. Część obecnych na wystawie ras myśliwskich bardzo rzadko widywana jest podczas polowań w terenie, co stanowiło dodatkowy element „poznawczo-edukacyjny” dla zwiedzających oraz dla samych myśliwych.

Nadleśnictwo Wymiarki w ramach prowadzonych działań edukacyjnych związanych z prowadzonym Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny corocznie wspiera organizację tego wydarzenia. W roku bieżącym uruchomione zostało stoisko edukacyjne, które jak co roku cieszyło się dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Przybliżano społeczeństwu zagadnienia związane z gospodarką leśną oraz łowiecką.

fot. J.Górecka - Karwańska

Pogoda tego dnia dopisała wyśmienicie, co przełożyło się także na dużą frekwencję wśród osób odwiedzających wystawę.

Słowa uznania należą się władzom miasta Iłowa oraz Związkowi Kynologicznemu w Polsce oddział Zielona Góra, które po raz kolejny podjęły się trudu organizacji wystawy, i zrealizowały ją sposób perfekcyjny.