Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Rozmowy w sprawie wspólnych projektów transgranicznych

Rozmowy w sprawie wspólnych projektów transgranicznych

W Centrum spotkań leśników Polskich i Niemieckich w Wymiarkach obradowano na temat możliwości złożenia wspólnego wniosku o dofinansowanie działań transgranicznych

Leśnicy z Nadleśnictwa Wymiarki w ramach podpisanego porozumienia o współpracy transgranicznej z Powiatem Görlitz (Landkreis Görlitz) zorganizowali w dniu 29 sierpnia 2023 spotkanie w celu rozeznania możliwości ubiegania się o środki finansowe z Programu Interreg Polska – Saksonia 2021-2027.

 

fot. J.Karwański

 

Spotkanie dotyczyło uzgodnienia możliwych do realizacji działań przez partnerów z Polski i Niemiec. Ustalono że podjęta zostanie próba pozyskania środków finansowych w ramach Priorytetu 2: Pogranicze otwarte na edukację, kulturę i turystykę. Na chwilę obecną wstępne deklaracje wspólnego aplikowania o zewnętrzne środki finansowe złożyli: Nadleśnictwo Wymiarki, Nadleśnictwo Lipinki, Fundacja Natura Polska, Powiat Görlitz, Centrum Edukacji Ekologicznej Wilk z miejscowości Rietschen oraz Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga z Görlitz. Lista partnerów nie została ostatecznie zamknięta i możliwe jest powiększenie tego grona.

W wyniku dyskusji uzgodniono, że realizowane będą dalsze, wspólne spotkania ukierunkowane na rzecz rozwoju pogranicza polsko-niemieckiego.