Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

VI BIEG WILKA ZA NAMI

VI BIEG WILKA ZA NAMI

W dniu 2 września 2023 r.  na terenie Nadleśnictwa Wymiarki odbyła się szósta edycja Biegu Wilka. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza przyciągnęła wielu entuzjastów biegania. Trasa była piękna ale i również wymagająca za sprawą podbiegów. 

Nadleśnictwo Wymiarki było współorganizatorem i jednym z partnerów biegu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 6 km oraz 10 km. Dodatkowo zorganizowany został bieg charytatywny „bieg wilczka” na dystansie około 2,0 km, z którego dochód przekazano na rehabilitację mieszkanki Świętoszowa zmagającej się z chorobą. Bieg Wilka otwierał trwające dwa dni obchody święta miasta Gozdnica. Na stracie biegu głównego pojawiło sie 133 biegaczy w tym również biegacze z przygranicznych miejscowości Forst oraz Cottbus.

Dekoracja uczestników biegu "Wilczka" fot. A. Żyworonek

Start biegu głównego fot. J. Kazimir

Wśród zawodników znaleźli się również pracownicy Lasów Państwowych:

  • Adriana Matusiak- Nadleśnictwo Zielona Góra
  • Magdalena Michalska- Nadleśnictwo Wymiarki
  • Artur Krasuski- Nadleśnictwo Wymiarki
  • Jakub Biela- Nadleśnictwo Wymiarki
  • Bartłomiej Michalski- Nadleśnictwo Lipinki
  • Radosław Boniec- Nadleśnictwo Lipinki

Spośród biegaczy na 10 km zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i specjalnej dedykowanej leśnikom wygrał kolega Radosław Boniec z Nadleśnictwa Lipinki a wśród "leśnych kobiet" na dystansie 6 km najszybsza była Magdalena Michalska z Nadleśnictwa Wymiarki. Gratulujemy !!!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN 10 km- kolega Radosław Boniec Nadleśnictwo Lipinki

fot. A. Żyworonek

W Leśnej Osadzie Nadleśnictwa Wymiarki czekały gry i zagadki przyrodnicze oraz sportowe zabawy dla najmłodszych.

Leśna Osada fot. A.Żyworonek

Jak widać nie tylko najmłodsi byli zainteresowani stoiskiem edukacyjnym nadleśnictwa.

fot. A.Żyworonek

Nie zabrakło również stoiska marki „Dobre z lasu”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Promowane produkty spożywcze tej marki pochodzą głównie z lasu, co sprawia, że należą do niezwykle wyjątkowych, cennych odżywczo oraz bardzo zdrowych.

fot. A. Żyworonek

Wszystkim osobom i instytucjom wspierającym VI edycję Biegu Wilka składamy serdeczne podziękowania, natomiast zawodnikom składamy wielkie gratulacje z ukończenia biegu.