Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna - cennik detaliczny drewna na 2023r.

Sprzedaż drewna prowadzona jest w oparciu o regulamin sprzedaży detalicznej drewna w biurze nadleśnictwa i siedzibach leśnictw.

Informujemy, że na mocy Zarządzenia nr 3/2022 Nadleśniczego Nadleśnictwa Wymiarki z 10 stycznia 2022 r w sprawie zasad sprzedaży drewna w Nadleśnictwie Wymiarki na lata 2022 - 2023 ustalone zostały nowe ceny detaliczne drewna oraz zaktualizowano zasady sprzedaży detalicznej prowadzonej w leśnictwach.

 

Z zasadami sprzedaży detalicznej w leśnictwach można się zapozanać tutaj i tutaj:

 

ADRESY I DANE KONTAKTOWE DO LEŚNICZYCH ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

 

CENNIK DETALICZNY NA DREWNO DO POBRANIA TUTAJ


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

WIECZÓR AUTORSKI

WIECZÓR AUTORSKI

Nadleśnictwo Wymiarki wspólnie z Urzędem Gminy Przewóz zorganizowało w dniu 19 maja 2023 r. wieczór autorski z Panem Andrzejem Szelążkiem, Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i autorem książki „Dzieci Wojny Historie Prawdziwe Ocalić od zapomnienia”.

Autor, leśnik w trzecim pokoleniu podjął się trudu spisania historii repatriantów, którzy wskutek wydarzeń II wojny światowej trafili na tzw. Ziemie Odzyskane. Sam bohater spotkania jest potomkiem „Dzieci Wojny”, którego rodzina wyjechała z położonej w dzisiejszej Ukrainie miejscowości Milczyce i osiedliła się w zachodniopomorskich Brwicach.

Wybór miejsca spotkania autorskiego nie był przypadkowy, bowiem większość osób żyjących w miejscowości Lipna pochodzi właśnie z wspomnianych Milczyc. W efekcie duża część społeczeństwa zamieszkującego Brwice i Lipną posiada wspólne więzy rodzinne.

Drugim prelegentem przybyłym na wieczór autorski był Augustyn Wiernicki, autor książki "Śladami Polskich Dzieci Wojny" i jednocześnie Prezes Ogólnopolskiego Zespołu Koordynacyjnego Związków i Stowarzyszeń Dzieci Wojny.

Obaj prelegenci w swoich wystąpieniach podkreślali jak ważne jest zachowanie prawdy historycznej oraz konieczność uszanowania przeżyć i doznanych cierpień przez repatriantów z okresu II wojny światowej.

fot. J.Karwańska

Wydarzenie uświetnił występ dzieci z zespołu „Szyk” działającym przy Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju pod opieką instruktor Elżbiety Moski. Dzieci zaśpiewały piosemnki patriotyczne związane z tematyką spotkania.

fot. J.Karwańska

Ponadto Pan Andrzej Szelążek zaprezentował swoje płaskorzeźby wykonane z drewna lipowego inspirowane motywami przyrodniczymi, sakralnymi i środowiskiem leśnym.

fot. J.Karwańska

Spotkanie cieszyło się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności o czym świadczyła duża frekwencja przybyłych słuchaczy. Wspólne działanie nadleśnictwa i samorządu terytorialnego pozwoliło na wspomnienia bliskie sercom okolicznych mieszkańców oraz stanowiły powód do spotkania „wielkiej milczyckiej rodziny ”.