Widok zawartości stron Widok zawartości stron

SPRZEDAŻ POLOWAŃ

Oferta polowań w OHZ WYMIARKI

Nadleśnictwo Wymiarki zaprasza wszystkich chętnych myśliwych (krajowych oraz cudzoziemców) na polowania realizowane za pośrednictwem Biura Polowań Ośrodka Hodowli Zwierzyny (OHZ) przy Nadleśnictwie Wymiarki.  W naszej ofercie znajduje się  profesjonalna organizacja polowań indywidualnych i zbiorowych w atrakcyjnych cenach.

Polowania sprzedajemy bez pośredników i zbędnych kosztów!

Niewątpliwym atutem polowania na terenie Nadleśnictwa Wymiarki jest nasze umiejscowienie. OHZ Wymiarki jest położony w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego, bezpośrednio przy granicy Polski z Niemcami. Ma to szczególne znaczenie dla myśliwych z Europy zachodniej, szukających przygody w innym kraju, lecz stosunkowo blisko zachodniej granicy Polski.

Do dyspozycji myśliwych mamy obszar dwóch leśnych obwodów łowieckich o łącznej powierzchni 22,5 tysiąca hektarów.  Myśliwy szukający przygody w Polsce ma możliwość przeżycia u nas wspaniałej przygody w jednym z największych i najpiękniejszych kompleksów leśnych w Europie - „Borach Dolnośląskich”.

Nasze łowiska charakteryzują się bardzo dużą lesistością (blisko 70%). Tereny są zasobne przede wszystkim w zwierzynę grubą (aktualnie głównie jelenie). Rocznie pozyskujemy ok. 100 jeleni (w tym ok. 60 szt. byków).

Poniżej umieszczono foldery zawierające informacje o naszych łowiskach oraz regulamin zamawiania polowań wraz z drukiem zamówienia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Specjalistą ds. gospodarki łowieckiej tel. 606 374 149.

Zapraszamy do współpracy !!!

DARZ BÓR

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Już czas na przywrócenie mokradeł

Już czas na przywrócenie mokradeł

W dniu 2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł.

Jest to światowa kampania, której celem jest podnoszenie świadomości społecznej o roli terenów podmokłych w przyrodzie. Co roku obchodzona jest 2 lutego – na pamiątkę podpisania w 1971 r. międzynarodowej Konwencji o obszarach wodno-błotnych (tzw. Konwencja Ramsarska).

Dotychczas ratyfikowały ją 172 państwa, które wyznaczyły ponad 2 500 obszarów wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu. Polska jest stroną Konwencji od 22 marca 1978 r., i zgłosiła na listę 19 obszarów wodno-błotnych.

 

Zgodnie z treścią Konwencji Ramsarskiej, obszarami wodno-błotnymi są „...tereny bagien, błot i torfowisk lub zbiorniki wodne, tak naturalne jak i sztuczne, stałe i okresowe,
o wodach stojących lub płynących, słodkich, słonawych lub słonych, łącznie z wodami morskimi, których głębokość podczas odpływu nie przekracza sześciu metrów”.

Strony Konwencji, w tym również Polska, zobowiązane są do:

  • mądrego użytkowania wszystkich mokradeł,
  • włączenia obszarów spełniających kryteria na listę obszarów wodno-błotnych
    o międzynarodowym znaczeniu i zapewnieniu im skutecznego zarządzania,
  • współpracy międzynarodowej w ochronie mokradeł transgranicznych.

Ważnym aspektem włączenia obszarów wodno-błotnych na listę Ramsar jest charakter ekologiczny obszaru.

Konwencja definiuje mądre użytkowanie terenów podmokłych jako „utrzymanie ich ekologicznego charakteru, osiągnięte poprzez wdrożenie podejścia ekosystemowego, w kontekście zrównoważonego rozwoju”. Rozsądne wykorzystanie można zatem postrzegać jako ochronę i zrównoważone użytkowanie terenów podmokłych oraz wszystkich świadczonych przez nie usług z korzyścią dla ludzi i przyrody.

Jaka jest rola obszarów wodno-błotnych?

Tereny podmokłe magazynują wodę i podnoszą jej jakość, zapewniając odporność na suszę. Chronią przed powodziami i skutkami nawalnych deszczy. Na całym świecie mokradła dostarczają żywności, zapewniają transport wodny i rekreację. Utrzymują różnorodność genetyczną, biocenotyczną i ekosystemową, odgrywają kluczową rolę w cyklach życiowych wielu gatunków oraz w corocznych wzorcach migracyjnych.

 

Co zagraża mokradłom i jak możemy je chronić?

Tereny podmokłe ulegają degradacji i utracie na skutek rosnących wymagań coraz liczniejsze populacji ludzkiej. Nadmierna eksploatacja terenów podmokłych coraz bardziej zagraża ich zdolności do świadczenia niezbędnych nam usług. Aby temu przeciwdziałać, musimy zapewnić mądre zarządzanie terenami podmokłymi i znajdującą się w nich wodą, przywrócić zdegradowane tereny podmokłe i stworzyć nowe, jeśli to konieczne, aby odzyskać usługi, których potrzebujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi kampanii umieszczonymi
w plikach do pobrania.

Materiały do pobrania