Web Content Display
Wsparcie celów społecznie użytecznych
Nadleśnictwo Wymiarki zgodnie z zapisami §19 ust.2 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w PGL LP z dnia 6 grudnia 1994r przeznacza z dodatniego wyniku finansowego wydzielone środki z przeznaczeniem na cele społecznie użyteczne, w tym świadczenia na rzecz jednostek użyteczności publicznej i oświatowej. (link do treści rozporządzenia: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe)
Organizacja starająca się o uzyskanie środków finansowych w ramach darowizny winna złożyć „Wniosek o przekazanie darowizny”, jak również zapoznać się z wzorem umowy darowizny, danymi jakie należy złożyć po zrealizowaniu celu w „Informacji o wydatkowaniu darowizny”.
Osobą odpowiadającą za umowy darowizny w Nadleśnictwie Wymiarki jest Pani Renata Sokołowska – Księgowy – tel.: +48 68 360 40 06 w. 145, e-mail: renata.sokolowska@zielonagora.lasy.gov.pl
Wszystkie dokumenty można pobrać poniżej:
Asset Publisher
Ćwiczenia przeciwpożarowe na terenie Składu Potok – kluczowa współpraca służb
Ćwiczenia przeciwpożarowe na terenie Składu Potok – kluczowa współpraca służb
W dniu 25 kwietnia 2025 roku na terenie wojskowego składu w Potoku przeprowadzono ćwiczebny alarm pożarowy, który miał na celu sprawdzenie skuteczności współpracy pomiędzy Państwową Strażą Pożarną (PSP), Wojskową Strażą Pożarną (WSP) oraz Lasami Państwowymi reprezentowanymi przez Nadleśnictwo Wymiarki. Ćwiczenia pokazały, jak ważne jest skoordynowane działanie w sytuacjach kryzysowych.
Scenariusz zakładał rozprzestrzenianie się ognia w magazynie z koniecznością ewakuacji osób poszkodowanych, co wymusiło natychmiastową reakcję służb. Strażacy PSP i WSP, działając ramię w ramię, przeprowadzili skuteczną akcję gaśniczą, wykorzystując specjalistyczny sprzęt oraz techniki taktyczne. Kluczowym aspektem było także wsparcie Lasów Państwowych, które dostarczyły niezbędne informacje dotyczące warunków terenowych oraz potencjalnych zagrożeń związanych z pobliskimi obszarami leśnymi.
"Współpraca między różnymi służbami ratowniczymi jest kluczowa. Im lepiej się znamy i współdziałamy, tym skuteczniej możemy chronić ludzi i mienie"- Komendant miejscowej jednostki WSP
Komendant miejscowej jednostki WSP podkreślił, że tego typu ćwiczenia są niezbędne do utrzymania najwyższego poziomu gotowości operacyjnej.
Ćwiczenia zakończyły się sukcesem, a ich wyniki zostaną wykorzystane do dalszych analiz oraz udoskonalenia procedur operacyjnych. Regularne tego typu inicjatywy wzmacniają nie tylko zdolności reagowania, ale także budują wzajemne zaufanie pomiędzy służbami, co w sytuacji rzeczywistego zagrożenia może okazać się decydujące.