Wydawca treści Wydawca treści

Historia

Nadleśnictwo Wymiarki w obecnych granicach istnieje od 1 stycznia 1993 roku

Nadleśnictwo Wymiarki w obecnych granicach istnieje od 1 stycznia 1993 roku, kiedy to obręb Iłowa Żagańska na mocy Zarządzenia MOŚZNiL został przyłączony do nowo utworzonego Nadleśnictwa Żagań, i składa się z trzech obrębów: Gozdnica, Przewóz, Wymiarki. Powierzchnia ogółem nadleśnictwa wynosi 23 946 ha, w tym leśna 22 985 ha. Po wojnie na obszarze obecnego nadleśnictwa Wymiarki utworzono: nadleśnictwa Wymiarki i Iłowa Żagańska. W 1948 roku powstało nadleśnictwo Przewóz, a Gozdnicę jako samodzielne nadleśnictwo utworzono 1954 roku. 1 stycznia 1971 roku z nadleśnictw: Gozdnica, Iłowa Żagańska i Wymiarki powstało nadleśnictwo Wymiarki, do którego w 1972 roku przyłączono również Przewóz.


Definitywne urządzanie lasu wykonano wg stanu na 1 października 1965 roku dla nadleśnictw Wymiarki, Iłowa Żagańska i Przewóz, a dla nadleśnictwa Gozdnica wg stanu na 1 października 1964 roku. Wcześniej gospodarka leśna była prowadzona na podstawie tzw. prowizorycznych tabel klas wieku, a w latach pięćdziesiątych XX wieku przy pomocy prowizorycznych planów urządzania lasu. Obecnie nadleśnictwo Wymiarki jest na etapie przeprowadzania IV rewizji planów urządzania lasu.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Konkurs fotograficzny dla młodzieży ze szkół średnich

Konkurs fotograficzny dla młodzieży ze szkół średnich

"Las w oczach młodych ludzi"

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, objętym patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze - "Las w oczach młodych ludzi".  Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Konkurs trwa do 31.10.2022 r. (termin przesyłania zdjęć) i jest skierowany do uczniów szkół średnich z województwa lubuskiego.

Autorskie zdjęcia, wykonane cyfrowo lub analogowo, można przesyłać w trzech kategoriach:
1. Pejzaż leśny
2. Świat leśnych zwierząt
3. Zjawisko leśne.

Każdy uczestnik może przesłać łącznie 3 zdjęcia - po jednym z każdej kategorii. Autor składa prace w dwóch wersjach - elektronicznej i papierowej - za pośrednictwem swojej szkoły lub bezpośrednio do organizatora.

Z każdej kategorii jury wybierze po 10 najciekawszych prac. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne i cenne nagrody - m. in. voucher na warsztaty fotograficzne z profesjonalistą oraz udział w wystawie pokonkursowej.

Szczegóły znajdują się na końcu tekstu, w regulaminie konkursu. Dodatkowych informacji udziela Joanna Pałys (joanna.palys@zielonagora.lasy.gov.pl). 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu fotograficznego SITLiD