Położenie

Nadleśnictwo Wymiarki jest najbardziej wysuniętą na południe jednostką spośród 20 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Lasy Nadleśnictwa położone są w kompleksie Borów Dolnośląskich, który jest jednym z największych w kraju.

Galeria zdjęć

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać ścieżki z przewodnikiem po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt. Obiekty edukacyjne jak ścieżki przyrodnicze, centrum edukacji czynne są przez cały rok od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Inne terminy po indywidualnym uzgodnieniu: Nadleśnictwo Wymiarki ul. Łąkowa 1 68-131 Wymiarki tel. +48 68 360 40 06 fax +48 68 360 40 17

Historia

Nadleśnictwo Wymiarki w obecnych granicach istnieje od 1 stycznia 1993 roku

Organizacja nadleśnictwa

Schemat organizacyjny Nadleśnictwa Wymiarki przedstawia załączony wykres.

Projekty i fundusze

W roku 2014 Nadleśnictwo Wymiarki zrealizowało projekt pod tytułem „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Wymiarki i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt”. Partnerem projektu ze strony Saksonii jest Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z siedzibą Kamenz.

Współpraca

Nadleśnictwo Wymiarki współpracuje z Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z Saksonii (Niemcy). Siedziba partnera projektu Landratsamt Bautzen Kreisforstamt znajduje się w Kamenz (http://www.landkreis-bautzen.de). Tutaj znajdziesz więcej informacji o partnerze.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

RATUJMY SKOWRONKI

RATUJMY SKOWRONKI

Wraz z nadejściem wiosny ruszyła kolejna edycja kampanii "RATUJMY SKOWRONKI", cykliczna akcja i wspólna inicjatywa lubuskich instytucji, której celem jest zapobieganie wypalaniu traw oraz informowanie społeczeństwa o negatywnych skutkach oddziaływania ognia na środowisko przyrodnicze.

Wraz z nadejściem wiosennej pogody ruszyła kolejna edycja kampanii informacyjno-edukacyjnej pod nazwą "RATUJMY SKOWRONKI".
RATUJMY SKOWRONKI to cykliczna akcja i wspólna lubuska inicjatywa, której celem jest zapobieganie wypalaniu traw oraz informowanie społeczeństwa o negatywnych skutkach oddziaływania ognia na środowisko przyrodnicze. Kampania kierowana jest zarówno do najmłodszych jak i osób starszych, a skuteczność jej oddziaływana na świadomość społeczną widać w statystykach pożarowych ostatnich lat – należy jednak pamiętać, że tylko konsekwentnie i z szerokim zaangażowaniem prowadzone działania przynoszą trwałe i pozytywne efekty.