Położenie

Nadleśnictwo Wymiarki jest najbardziej wysuniętą na południe jednostką spośród 20 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Lasy Nadleśnictwa położone są w kompleksie Borów Dolnośląskich, który jest jednym z największych w kraju.

Galeria zdjęć

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać ścieżki z przewodnikiem po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt. Obiekty edukacyjne jak ścieżki przyrodnicze, centrum edukacji czynne są przez cały rok od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Inne terminy po indywidualnym uzgodnieniu: Nadleśnictwo Wymiarki ul. Łąkowa 1 68-131 Wymiarki tel. +48 68 360 40 06 fax +48 68 360 40 17

Historia

Nadleśnictwo Wymiarki w obecnych granicach istnieje od 1 stycznia 1993 roku

Organizacja nadleśnictwa

Schemat organizacyjny Nadleśnictwa Wymiarki przedstawia załączony wykres.

Projekty i fundusze

W roku 2014 Nadleśnictwo Wymiarki zrealizowało projekt pod tytułem „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Wymiarki i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt”. Partnerem projektu ze strony Saksonii jest Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z siedzibą Kamenz.

Współpraca

Nadleśnictwo Wymiarki współpracuje z Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z Saksonii (Niemcy). Siedziba partnera projektu Landratsamt Bautzen Kreisforstamt znajduje się w Kamenz (http://www.landkreis-bautzen.de). Tutaj znajdziesz więcej informacji o partnerze.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zaproszenie na dzień geotopu

Zaproszenie na dzień geotopu

Dzień Geotopu to nie tylko świetna okazja by odkryć unikatowe walory przyrodnicze naszego regionu. Dlaczego warto wziąć udział?

Będzie mnóstwo atrakcji – oczywiście w Leśnej Osadzie (tuż przy wieży widokowej), którą przygotują Lasy Państwowe i wielu Partnerów, również ze środowiska naukowego. W ofercie działań edukacyjno-promocyjnych: warsztaty pszczelarskie, malowanie na szkle, degustacja leśnych smaków i spacer z przewodnikiem wokół „Afryki”, czy pokazy batdrona.

Szczegóły wydarzenia i program znajdują się na Facebooku RDLP i Partnerów - warto dołączyć i być na bieżąco!   (link).

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100-lecie Lasów Państwowych, i uzyskało wsparcie finansowe CILP.

Dla aktywnych – Indeks Przyjaciela Lasu, dzięki któremu goście Leśnej Osady będą mogli zdobyć leśną niespodziankę!

A dla miłośników rowerów i pasjonatów turystyki pieszej – integracja i wspólne zwiedzanie okolicznych terenów pokopalnianych z przewodnikiem. To świetny sposób na spędzenie soboty z rodziną i znajomymi!

Harmonogram
• 11:00 - Oficjalne rozpoczęcie Dnia Geotopu
• 11:00-16:00 - Działania edukacyjne w Leśnej Osadzie, przygotowane przez leśników i partnerów wydarzenia
• 11:00-16:00 - Atrakcje dla zdobywców Indeksu Przyjaciela Lasu:

  • warsztaty malowania na szkle 
  • warsztaty pszczelarskie 
  • degustacja leśnych smaków 

• 12:00-14:00 - Spacer z przewodnikiem wokół „Afryki”
• 14:00-16:00 - Ciepły poczęstunek dla gości z okazji jubileuszu 

Spotkajmy się tuż pod wieżą widokową – w samym sercu geościeżki!
Kontynuując regionalną strategię działań edukacyjnych w Leśnej Osadzie, będziecie można odebrać Indeks Przyjaciela Lasu i wziąć udział w fascynujących zabawach.
Warto odwiedzić każde stoisko edukacyjne Leśnej Osady i być aktywnym podczas przyrodniczych gier i zabaw - otrzymacie punkty w Indeksie Przyjaciela Lasu, uprawniają do odbioru leśnej niespodzianki!