Widok zawartości stron
Wsparcie celów społecznie użytecznych
Nadleśnictwo Wymiarki zgodnie z zapisami §19 ust.2 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w PGL LP z dnia 6 grudnia 1994r przeznacza z dodatniego wyniku finansowego wydzielone środki z przeznaczeniem na cele społecznie użyteczne, w tym świadczenia na rzecz jednostek użyteczności publicznej i oświatowej. (link do treści rozporządzenia: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe)
Organizacja starająca się o uzyskanie środków finansowych w ramach darowizny winna złożyć „Wniosek o przekazanie darowizny”, jak również zapoznać się z wzorem umowy darowizny, danymi jakie należy złożyć po zrealizowaniu celu w „Informacji o wydatkowaniu darowizny”.
Osobą odpowiadającą za umowy darowizny w Nadleśnictwie Wymiarki jest Pani Renata Sokołowska – Księgowy – tel.: +48 68 360 40 06 w. 145, e-mail: renata.sokolowska@zielonagora.lasy.gov.pl
Wszystkie dokumenty można pobrać poniżej:
Najnowsze aktualności
80. rocznica forsowania Nysy Łużyckiej – uroczystości w Przewozie
80. rocznica forsowania Nysy Łużyckiej – uroczystości w Przewozie
W Przewozie odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej – jednego z momentów końcowej fazy II wojny światowej. W kwietniu 1945 roku, żołnierze 2. Armii Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Karola Świerczewskiego rozpoczęli ofensywę, która miała otworzyć drogę do Berlina.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji poległych żołnierzy, po której uczestnicy – w tym kombatanci, przedstawiciele władz lokalnych, wojewódzkich oraz delegacje wojskowe i młodzież szkolna – złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym tamte wydarzenia.
W trakcie uroczystości odczytano apel poległych, oddano salwę honorową oraz przypomniano znaczenie operacji forsowania Nysy Łużyckiej dla zakończenia działań wojennych w Europie. Głos zabrali m.in. Wojewoda Lubuski Marek Cebula, Wójt Gminy Przewóz Ewelina Rzepka oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich, którzy podkreślali wartość pamięci historycznej i potrzebę jej przekazywania kolejnym pokoleniom. W obchodach wzięli udział m.in. potomkowie żołnierzy poległych w walkach, samorządowcy, a także leśnicy z Nadleśnictwa Wymiarki.
Obchody rocznicy były okazją nie tylko do oddania hołdu poległym, ale także do refleksji nad tragiczną ceną wojny i wartością pokoju.