Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wsparcie celów społecznie użytecznych

Nadleśnictwo Wymiarki zgodnie z zapisami §19 ust.2 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w PGL LP z dnia 6 grudnia 1994r przeznacza z dodatniego wyniku finansowego wydzielone środki z przeznaczeniem na cele społecznie użyteczne, w tym świadczenia na rzecz jednostek użyteczności publicznej i oświatowej. (link do treści rozporządzenia: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe

Organizacja starająca się o uzyskanie środków finansowych w ramach darowizny winna złożyć „Wniosek o przekazanie darowizny”, jak również zapoznać się z wzorem umowy darowizny, danymi jakie należy złożyć po zrealizowaniu celu w „Informacji o wydatkowaniu darowizny”.

Osobą odpowiadającą za umowy darowizny w Nadleśnictwie Wymiarki jest Pani Renata Sokołowska – Księgowy – tel.: +48 68 360 40 06 w. 145, e-mail: renata.sokolowska@zielonagora.lasy.gov.pl

Wszystkie dokumenty można pobrać poniżej: 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dzień Ziemi z najmłodszymi

Dzień Ziemi z najmłodszymi

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi pracownicy Nadleśnictwa Wymiarki odwiedzili Przedszkole Miejskie w Gozdnicy, by wspólnie z dziećmi uczcić to wyjątkowe święto przyrody.

Podczas zajęć edukacyjnych najmłodsi dowiedzieli się, jak na co dzień dbać o naszą planetę. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o segregowaniu odpadów, oszczędzaniu wody i energii. Szczególną uwagę leśniczy zwrócił na zagrożenia, jakie dla zwierząt i owadów stanowią śmieci pozostawione w lesie. Plastikowe butelki, puszki czy foliowe torby mogą być śmiertelną pułapką dla małych stworzeń,
a rozkładające się odpady zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważne jest, by nie zostawiać po sobie śladów w naturze – nawet najmniejsze śmieci mają ogromne znaczenie.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne działanie – wszyscy wspólnie udali się na spacer po okolicy, by pozbierać śmieci. Mali ekolodzy z entuzjazmem wzięli udział w akcji, pokazując, że troska o środowisko zaczyna się od prostych gestów.

Warto pamiętać, że każdy z nas, nawet nie wychodząc z domu, może zadbać
o środowisko. Wystarczy zakręcać wodę podczas mycia zębów, wyłączać niepotrzebne światła, unikać plastikowych opakowań czy korzystać z wielorazowych toreb. Równie ważne jest sadzenie roślin, segregacja śmieci oraz rezygnacja
z samochodu na rzecz spaceru lub roweru, gdy to możliwe. To drobne zmiany, które – wprowadzane codziennie – mają ogromne znaczenie dla naszej planety.

Takie inicjatywy jak ta w Gozdnicy nie tylko poszerzają wiedzę dzieci o przyrodzie, ale także uczą odpowiedzialności i szacunku do natury. Dzień Ziemi był więc nie tylko lekcją ekologii, ale też doskonałą okazją do wspólnego działania na rzecz czystszego świata.