Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

NARODOWE CZYTANIE 2023

NARODOWE CZYTANIE 2023

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w Wymiarkach wraz z Zespołem Szkół w Witoszynie po raz kolejny zorganizowali akcję Narodowego Czytania.

Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Wydarzenie zgromadziło w dniu 08 września 2023 na sali GOKiB w Wymiarkach wielu słuchaczy. Lekturą tegorocznej, dwunastej już edycji Narodowego Czytania jest powieść Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Dzieło to poza istotnymi wątkami patriotycznymi zawiera piękne opisy wspaniałych krajobrazów oraz nadniemeńskiej przyrody. W tegorocznej edycji udział wziął także przedstawiciel Nadleśnictwa Wymiarki, który czytał wybrane fragmenty lektury.

fot. Z zasobów GOKiB w Wymiarkach