Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna - cennik detaliczny drewna na 2025 r.

Sprzedaż drewna prowadzona jest w oparciu o regulamin sprzedaży detalicznej drewna w biurze nadleśnictwa i siedzibach leśnictw.

Informujemy, że na mocy Zarządzenia nr 6/2025 i nr 7/2025 Nadleśniczego Nadleśnictwa Wymiarki z dnia 28 stycznia 2025 r. w sprawie zasad sprzedaży drewna w Nadleśnictwie Wymiarki na 2025 r. zaktualizowano zasady sprzedaży detalicznej prowadzonej w leśnictwach oraz ustalone zostały nowe ceny detaliczne drewna.

 

Z zasadami sprzedaży detalicznej w leśnictwach można się zapozanać tutaj i tutaj:

 

ADRESY I DANE KONTAKTOWE DO LEŚNICZYCH ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

 

CENNIK DETALICZNY NA DREWNO DO POBRANIA TUTAJ


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

POPRAWA WARUKÓW BYTOWANIA I BAZY ŻEROWEJ

POPRAWA WARUKÓW BYTOWANIA I BAZY ŻEROWEJ

Nadleśnictwo Wymiarki w ramach działań prowadzonych w Ośrodku Hodowli Zwierzyny zorganizowało w dniu 28 kwietnia 2023 r. sadzenie drzew owocowych.

Działania realizowane były w połączeniu z ogólnopolską akcją prowadzoną przez Polski Związek Łowiecki pn. „100 tysięcy drzew na 100 - lecie Zjednoczonego Łowiectwa”. Sadzonki drzew owocowych zostały zorganizowane przez Koło Łowieckie „Borówka” Zielona Góra. Do udziału w pracach terenowych zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszynie wraz z opiekunami oraz myśliwi z Koła Łowieckiego „Ponowa” w Wymiarkach. Celem podjętych działań było zwrócenie uwagi na potrzebę wzbogacania bioróżnorodności przyrodniczej w łowiskach oraz zapoznanie młodzieży z działaniami wykonywanymi przez leśników i myśliwych na rzecz ochrony przyrody.

fot. J.Karwański

Spotkanie było również dobrą okazją do przedstawienia rodzajów upraw rolnych, zakładanych z myślą o wzbogaceniu bazy żerowej dla zwierząt łownych mających jednocześnie zadanie zatrzymania ich na terenie obszarów leśnych, a tym samym ograniczania szkód w uprawach i płodach rolnych.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość odwiedzenia lądowiska operacyjnego Gozdnica, będącego w zasobach nadleśnictwa, które znajdowało się w sąsiedztwie powierzchni sadzenia. Na terenie lądowiska stacjonowały samoloty, które wykonywały opryski w okolicznych nadleśnictwach, położonych w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Okoliczność ta sprawiła, że dodatkowa lekcja o leśnictwie dotyczyła zagrożeń drzewostanów powodowanych przez świat owadów.

fot. J.Karwański

Zorganizowane spotkanie pozwoliło na efektywnie spędzenie czasu na łonie przyrody, połączone z praktycznymi wiadomościami o działaniach wykonywanych przez myśliwych i leśników. Ponadto na terenie dwóch obwodów łowieckich nr 227 i 230 powstały finalnie nowe nasadzenia drzew owocowych.

fot. J.Karwański

Nadleśnictwo Wymiarki składa serdeczne podziękowania dla uczniów, opiekunów i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Witoszynie. Ponadto dziękujemy Andrzejowi Brachmańskiemu z KŁ „Borówka” Zielona Góra oraz Tadeuszowi Molińskiemu, Mirosławowi Szuń i Józefowi Abramowiczowi z KŁ „Ponowa” Wymiarki za udział i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Autor. J.Karwański