Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Straż leśna

Do zwalczania szkodnictwa Leśnego została powołana Dekretem Prezydenta Rzeczpospolitej z dnia 30 września 1936 r. Straż Leśna, która z pewnymi zmianami funkcjonuje do dziś.

W Nadleśnictwie Wymiarki posterunek Straży Leśnej jest dwuosobowy, a straznicy kontrolują lasy Nadleśnictwa korzystając ze służbowego samochodu terenowego marki Landrover. Dodatkowo w celu ochrony lasów przed szkodnictwem na terenach leśnych Nadleśnictwa Wymiarki prowadzony jest monitoring przy użyciu urządzeń rejestrujących.

Do podstawowych obowiązków Straży Leśnej należy ochrona mienia wspólnego, jakim są Lasy Państwowe zgodnie z ustawą o lasach z dnia 28 września 1991 r. (z późn. zmianami).

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW MYŚLIWSKICH

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW MYŚLIWSKICH

W dniu 10 września 2023 r. w Iłowej odbyła się IV Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich.

Już po raz czwarty do pięknie zrewitalizowanego Parku Dworskiego w Iłowej zjechali posiadacze i miłośnicy psów ras myśliwskich. W tegorocznej edycji wystawy udział wzięło 203 czworonożnych przyjaciół człowieka, reprezentujących 60 ras. Część obecnych na wystawie ras myśliwskich bardzo rzadko widywana jest podczas polowań w terenie, co stanowiło dodatkowy element „poznawczo-edukacyjny” dla zwiedzających oraz dla samych myśliwych.

Nadleśnictwo Wymiarki w ramach prowadzonych działań edukacyjnych związanych z prowadzonym Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny corocznie wspiera organizację tego wydarzenia. W roku bieżącym uruchomione zostało stoisko edukacyjne, które jak co roku cieszyło się dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Przybliżano społeczeństwu zagadnienia związane z gospodarką leśną oraz łowiecką.

fot. J.Górecka - Karwańska

Pogoda tego dnia dopisała wyśmienicie, co przełożyło się także na dużą frekwencję wśród osób odwiedzających wystawę.

Słowa uznania należą się władzom miasta Iłowa oraz Związkowi Kynologicznemu w Polsce oddział Zielona Góra, które po raz kolejny podjęły się trudu organizacji wystawy, i zrealizowały ją sposób perfekcyjny.