Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Straż leśna

Do zwalczania szkodnictwa Leśnego została powołana Dekretem Prezydenta Rzeczpospolitej z dnia 30 września 1936 r. Straż Leśna, która z pewnymi zmianami funkcjonuje do dziś.

W Nadleśnictwie Wymiarki posterunek Straży Leśnej jest dwuosobowy, a straznicy kontrolują lasy Nadleśnictwa korzystając ze służbowego samochodu terenowego marki Landrover. Dodatkowo w celu ochrony lasów przed szkodnictwem na terenach leśnych Nadleśnictwa Wymiarki prowadzony jest monitoring przy użyciu urządzeń rejestrujących.

Do podstawowych obowiązków Straży Leśnej należy ochrona mienia wspólnego, jakim są Lasy Państwowe zgodnie z ustawą o lasach z dnia 28 września 1991 r. (z późn. zmianami).

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

VI BIEG WILKA ZA NAMI

VI BIEG WILKA ZA NAMI

W dniu 2 września 2023 r.  na terenie Nadleśnictwa Wymiarki odbyła się szósta edycja Biegu Wilka. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza przyciągnęła wielu entuzjastów biegania. Trasa była piękna ale i również wymagająca za sprawą podbiegów. 

Nadleśnictwo Wymiarki było współorganizatorem i jednym z partnerów biegu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 6 km oraz 10 km. Dodatkowo zorganizowany został bieg charytatywny „bieg wilczka” na dystansie około 2,0 km, z którego dochód przekazano na rehabilitację mieszkanki Świętoszowa zmagającej się z chorobą. Bieg Wilka otwierał trwające dwa dni obchody święta miasta Gozdnica. Na stracie biegu głównego pojawiło sie 133 biegaczy w tym również biegacze z przygranicznych miejscowości Forst oraz Cottbus.

Dekoracja uczestników biegu "Wilczka" fot. A. Żyworonek

Start biegu głównego fot. J. Kazimir

Wśród zawodników znaleźli się również pracownicy Lasów Państwowych:

  • Adriana Matusiak- Nadleśnictwo Zielona Góra
  • Magdalena Michalska- Nadleśnictwo Wymiarki
  • Artur Krasuski- Nadleśnictwo Wymiarki
  • Jakub Biela- Nadleśnictwo Wymiarki
  • Bartłomiej Michalski- Nadleśnictwo Lipinki
  • Radosław Boniec- Nadleśnictwo Lipinki

Spośród biegaczy na 10 km zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i specjalnej dedykowanej leśnikom wygrał kolega Radosław Boniec z Nadleśnictwa Lipinki a wśród "leśnych kobiet" na dystansie 6 km najszybsza była Magdalena Michalska z Nadleśnictwa Wymiarki. Gratulujemy !!!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN 10 km- kolega Radosław Boniec Nadleśnictwo Lipinki

fot. A. Żyworonek

W Leśnej Osadzie Nadleśnictwa Wymiarki czekały gry i zagadki przyrodnicze oraz sportowe zabawy dla najmłodszych.

Leśna Osada fot. A.Żyworonek

Jak widać nie tylko najmłodsi byli zainteresowani stoiskiem edukacyjnym nadleśnictwa.

fot. A.Żyworonek

Nie zabrakło również stoiska marki „Dobre z lasu”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Promowane produkty spożywcze tej marki pochodzą głównie z lasu, co sprawia, że należą do niezwykle wyjątkowych, cennych odżywczo oraz bardzo zdrowych.

fot. A. Żyworonek

Wszystkim osobom i instytucjom wspierającym VI edycję Biegu Wilka składamy serdeczne podziękowania, natomiast zawodnikom składamy wielkie gratulacje z ukończenia biegu.