Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

578 710 360 lub 530 857 783

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Kolejny raz wsparliśmy Szlachetną Paczkę

Kolejny raz wsparliśmy Szlachetną Paczkę

Pracownicy Nadleśnictwa Wymiarki ponownie przyłączyli się do "Szlachetnej Paczki".

Dzięki zbiórce zorganizowanej wśród pracowników nadleśnictwa udało się pomoc rodzinie czasowo zamieszkującej w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Zebrane środki pozwoliły zaspokoić niezbędne potrzeby rodziny, która w najbliższym czasie zamierza opuścić obecne miejsce pobytu i rozpocząć "wszystko od nowa". Przekazana pomoc w dużym stopniu ułatwi nowy lepszy start.  W paczce znajdowały się między innymi produkty żywnościowe, środki czystości, wyposażenia mieszkania, obuwie, odzież zimowa oraz "szczególne upominki"-drobiazgi, o których marzą członkowie Rodziny i mogą ich szczególnie ucieszyć.

Akcja Szlachetna Paczka odbywa się pod hasłem Lubię ludzi. W tzw. Weekend Cudów (10-11 grudnia) wolontariusze dotatarli do 15 482 rodzin w potrzebie. Łączna wartość przekazana w paczkach wyniosła 59 899 138 zł. Mamy nadzieję, że dzięki ogromnym sercom pracowników nadleśnictwa oraz Szlachenej Paczce, święta rodziny pomimo wielu trosk będą spokojne,radosne i upłyną w rodzinnej atmosferze.

Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane rok rocznie na stronie Szlachetnej Paczki , będzie tylko mniej.

PAMĘTAJ TY TEŻ MOŻESZ POMÓC. A DOBRO POWRACA.