Widok zawartości stron
Dla mediów
Rzecznik prasowy Nadleśnictwa
Anna Basiura
kom. +48 795 533 825
e-mail: anna.basiura@zielonagora.lasy.gov.pl
STRONA INTERNETOWA www.wymiarki.zielonagora.lasy.gov.pl
adres:
Nadleśnictwo Wymiarki
ul. Łąkowa 1
68-131 WYMIARKI
NIP: 9240005869
REGON: 970040238
e-mail: wymiarki@zielonagora.lasy.gov.pl
TELEFONY ALARMOWE
PUNKT ALARMOWO-DYSPOZYCYJNY
stacjonarny: +48 68 360 40 43
komórkowy: +48 795 539 197
Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej: 112
Państwowa Straż Pożarna: 998
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
Nadleśnictwo Wymiarki ze względu na niepowtarzalną charakterystykę przyrodniczo - krajobrazową jest bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku i turystyki wielu Polaków.
Corocznie nasze lasy odwiedzają zwolennicy grzybobrania, zbieracze borówek oraz wielu innych bogactw jakie oferują nasze bory.
Sąsiedztwo przepływającej, granicznej rzeki Nysy Łużyckiej daje możliwość wędkowania oraz kajakarskich i pontonowych spływów nie tylko Polakom ale również innym obywatelom UE. W gospodarstwach agroturystycznych można skorzystać z przejażdżek konnych, kajaków i rowerów wodnych.
Przez teren Nadleśnictwa przebiega 6 oznaczonych ścieżek rowerowych tworzących tzw. "Koronę Wymiarek".
W północno - zachodniej części Nadleśnictwa można podziwiać piękno Parku Krajobrazowego "Łuk Mużakowa". Przez teren Nadleśnictwa przebiega 15 południk, co oznaczone jest granitową płytą,umieszczoną w oddziale leśnictwa Spalone, obręb Wymiarki.
Nadleśnictwa Wymiarki udostępnia również swoje drogi leśne do organizowania imprez masowych tj; rajdu motorów oraz samochodów terenowych.
Spośród obiektów kultury materialnej należy wymienić kościoły parafialne i filialne w : Bogumiłowie, Lipnej, Piotrowie, Witoszynie Dolnym. Na szczególną uwagę zasługują: średniowieczny kościół filialny w Lutynce zbudowany prawdopodobnie w XIII wieku- murowany z kamienia, a także ruiny klasztoru w Straszowie oraz „Wieża Głodowa" w Przewozie.
Tereny obwodów łowieckich bogate w różnorodną zwierzynę ściągają amatorów polowań z Polski i zagranicy. Rzadkie gatunki drzew jakie można odnaleźć w naszych lasach to np. : sosna wejmutka, sosny smołowa, daglezja oraz kasztan jadalny.