Powrót

Podsumowanie akcji #sprzątaMY

Podsumowanie akcji #sprzątaMY

W dniu 20 czerwca 2022r. Nadleśnictwo Wymiarki zorganizowało akcję pod hasłem #sprzątaMY, której wspólnie z PGL Lasy Państwowe patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Sprzątanie lasów odbyło sie na terenie leśnictwa Wymiarki.

W akcji w Wymiarkach wzięły udział dzieci z klasy 7 Szkoły Podstawowej w Witoszynie w obecności pracowników nadleśnictwa.

Podczas kilkugodzinnego godzinnego spotkania przeprowadzono rozmowę połączoną ze wspólną dyskusją nad zjawiskiem zaśmiecania lasów przez ludzi, o konsekwencji tych działań oraz o możliwości przeciwdziałania tak bezmyślnemu postępowaniu. Wskazano na problem zbyt słabej edukacji dzieci i młodzieży zarówno w domach jak i w szkołach. Omówiono również podstawowe zasady recyklingu śmieci oraz wskazano praktyczne metody pomocy w walce ze zjawiskiem wyrzucania śmieci do lasu. Następnie wszyscy wspólnie wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci ruszyli w teren, aby pozbierać pozostawione w lesie odpady. W sumie udało się zebrać prawie tonę śmieci.

Na zakończenie tego pracowitego dnia uczniowie mieli możliwość zrelaksowania się podczas rozmaitych gier leśnych, które przygotował edukator nadleśnictwa Pan Jerzy Szczygieł oraz upiec kiełbaskę na ognisku.

 

Wszystkim uczestnikom akcji #sprzątaMY gratulujemy i dziękujemy w imieniu PGL LP oraz wszystkich mieszkańców lasów.

Wszystkich zapraszamy do całorocznego sprzątania naszych wspólnych lasów.