Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Kolejny raz wsparliśmy Szlachetną Paczkę

Kolejny raz wsparliśmy Szlachetną Paczkę

Pracownicy Nadleśnictwa Wymiarki ponownie przyłączyli się do "Szlachetnej Paczki".

Dzięki zbiórce zorganizowanej wśród pracowników nadleśnictwa udało się pomoc rodzinie czasowo zamieszkującej w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Zebrane środki pozwoliły zaspokoić niezbędne potrzeby rodziny, która w najbliższym czasie zamierza opuścić obecne miejsce pobytu i rozpocząć "wszystko od nowa". Przekazana pomoc w dużym stopniu ułatwi nowy lepszy start.  W paczce znajdowały się między innymi produkty żywnościowe, środki czystości, wyposażenia mieszkania, obuwie, odzież zimowa oraz "szczególne upominki"-drobiazgi, o których marzą członkowie Rodziny i mogą ich szczególnie ucieszyć.

Akcja Szlachetna Paczka odbywa się pod hasłem Lubię ludzi. W tzw. Weekend Cudów (10-11 grudnia) wolontariusze dotatarli do 15 482 rodzin w potrzebie. Łączna wartość przekazana w paczkach wyniosła 59 899 138 zł. Mamy nadzieję, że dzięki ogromnym sercom pracowników nadleśnictwa oraz Szlachenej Paczce, święta rodziny pomimo wielu trosk będą spokojne,radosne i upłyną w rodzinnej atmosferze.

Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane rok rocznie na stronie Szlachetnej Paczki , będzie tylko mniej.

PAMĘTAJ TY TEŻ MOŻESZ POMÓC. A DOBRO POWRACA.