Wydawca treści
Zasady sprzedaży
Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.
Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna
W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.
Najnowsze aktualności
Zagrali w parku
Zagrali w parku
W dniach 14-16 czerwca w parku przy siedzibie Nadleśnictwie odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”.
Na festiwalowej scenie wystąpiło ponad 400 osób – artystów, tancerzy i muzyków. Występy zgromadziły liczną publiczność, która niejednokrotnie dała się porwać do tańca i wspólnego śpiewu.
Występom konkursowym towarzyszyły warsztaty rękodzieła, nauka strzelania z łuku oraz wiele innych ciekawych atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
W leśnej osadzie
Uczestnicy imprezy chętnie odwiedzali stoisko Nadleśnictwa Wymiarki, gdzie zarówno starsi i młodsi mogli spróbować swoich sił w quizach i zabawach o leśnej tematyce i zdobywać Indeks Przyjaciela Przyrody. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszyła się naturalna ścieżka sensoryczna, gdzie na własnej skórze mogli poczuć las i poćwiczyć sprawność motoryczną, równowagę, koordynację ruchową, percepcję wzrokową oraz planowanie ruchu. Pomagaliśmy w rozwiązywaniu zagadek, z którymi przychodzili do nas wyjątkowi goście z całej Polski. Nie zabrakło także ciekawych rozmów nie tylko o lesie.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku festiwal znowu zawita do parku.
Dziękujemy wszystkim za fajnie spędzony czas!