Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sprzedaż bezpośrednia tusz dziczyzny

Nadleśnictwo Wymiarki zaprasza wszystkich chętnych do punktu sprzedaży bezpośredniej (PBS) zlokalizowanego w Wymiarkach. Nasz punkt oferuje dziczyznę pozyskaną na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny zarządzanego przez naszą jednostkę.

PBS stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów pragnących skorzystać z ekologicznego i najzdrowszego obecnie na rynku mięsa, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Naszym celem jest również promocja walorów smakowych dziczyzny oraz upowszechnianie jej spożycia.

Dlaczego dziczyzna?

Zainteresowania kulinarne konsumentów ukierunkowane są coraz częściej na żywność naturalną, wytwarzaną bez dodatków chemicznych. Ogromny potencjał w sprostaniu tych oczekiwań tkwi w dziczyźnie. Pod wieloma względami mięso zwierząt łownych żyjących w naturze jest bardziej atrakcyjne od mięsa zwierząt domowych. Do najważniejszych jego atutów należą niewątpliwie cechy sensoryczne i wartość żywieniowa.

Dziczyzna zawiera proporcjonalnie mniejszą ilość tłuszczu w porównaniu z mięsem wieprzowym. Tkankę tłuszczową zwierząt łownych charakteryzują komórki o małej średnicy. W znacznym stopniu tłuszcz jest rozmieszczony śródmięśniowo, pomiędzy pęczkami włókien mięśniowych, co sprzyja poprawie soczystości mięsa.

Ponadto surowiec mięsny pochodzący od zwierząt łownych, dzięki nieograniczonemu dostępowi do zróżnicowanej pod względem składu chemicznego paszy naturalnej, w porównaniu z mięsem zwierząt hodowlanych, zawiera około czterokrotnie więcej witamin i związków mineralnych co dodatkowo podnosi jego wartość żywieniową. W przypadku dziczyzny poziomy oznaczonych witamin: B1, B2, B5 oraz B6 były wyraźnie wyższe niż w mięsie wołowym czy wieprzowym.   

Nadleśnictwo Wymiarki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym sprzedaje nieskórowane tusze zwierzyny łownej (jeleni). Tusze sprzedawane są sezonowo, więc ich dostępność jest uzależniona od pory roku. Zamówienia realizowane są na bieżąco w zależności od aktualnie realizowanego pozyskania zwierzyny.

Dostępność dziczyzny w ciągu roku w Nadleśnictwie Wymiarki

Gatunek

Miesiąc

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Jeleń

 

 

 

 

 

 

 

Od 21.08.

 

 

 

 

 

Sprzedaż bezpośrednia tusz zwierząt łownych (zwierzyny grubej) prowadzona

jest w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej (PSB) w miejscowości Wymiarki przy

ul. Leśnej 7, 68-131 Wymiarki.

 

Sprzedaż prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15. 00 przez leśniczego ds. łowieckich obwodu nr 227.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu:

  • 530 857 783 - Pan Jarosław Karwański Zastępca nadleśniczego,
  • 692 412 653 - Pan Robert Wachulski leśniczy ds. łowieckich obwodu nr 227,

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ NA TUSZĘ

  1. Sprzedaż bezpośrednia odbywa się wyłącznie na rzecz osób, które złożyły oświadczenie o przeznaczeniu zakupionej tuszy na potrzeby własne niezwiązane z działalnością gospodarczą lub inną działalnością o charakterze profesjonalnym. Wzór oświadczenia znajduje się w plikach do pobrania.
  2. Zamówienie można składać pisemnie na adres siedziby Nadleśnictwa Wymiarki, ul. Łąkowa 1, 68-131 Wymiarki, na adres e-mail: wymiarki@zielonagora.lasy.gov.pl lub osobiście w siedzibie Nadleśnictwa Wymiarki.
  3. Zamówienie musi zawierać dane zamawiającego (imię, nazwisko, adres, telefon, gatunek, ilość sztuk zamawianej zwierzyny) oraz ośwaidczenie o którym mowa w pkt. 1.
  4. Po złożeniu zamówienia klient drogą telefoniczną lub poprzez e-mail otrzymuje informację o możliwości zrealizowania zamówienia.
  5. W przypadku większej liczby klientów obowiązywać będzie kolejność nadesłanych zamówień.

Aktualny cennik sprzedaży tusz zwierzyny łownej pozyskanej na rzecz innych osób i podmiotów w ramach sprzedaży bezpośredniej w OHZ Nadleśnictwa Wymiarki:

Gatunek i rodzaj zwierzyny

cena netto za 1 kg tuszy w skórze

Klasa Jakości

I

II

Poza normą

Jeleń - byk

11,80

9,44

7,55

Jeleń - łania

11,80

9,44

7,55

Jeleń - cielę

11,80

9,44

7,55

 
 

Preferowana płatność przy pomocy kart płatniczych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich koneserów dziczyzny do skorzystania z naszej oferty!