Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dla mediów

Rzecznik prasowy Nadleśnictwa 

Anna Basiura

kom. +48 795 533 825

e-mail:  anna.basiura@zielonagora.lasy.gov.pl

 

STRONA INTERNETOWA www.wymiarki.zielonagora.lasy.gov.pl

 

adres:

Nadleśnictwo Wymiarki

ul. Łąkowa 1

68-131 WYMIARKI

NIP: 9240005869

REGON: 970040238

 e-mail: wymiarki@zielonagora.lasy.gov.pl

 

TELEFONY ALARMOWE

PUNKT ALARMOWO-DYSPOZYCYJNY

stacjonarny: +48 68 360 40 43

komórkowy: +48 795 539 197

Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej: 112

Państwowa Straż Pożarna: 998

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dzień Dziecka i Sportu

Dzień Dziecka i Sportu

W dniu 03 czerwca 2023 r. leśnicy z Nadleśnictwa Wymiarki promowali działalność Lasów Państwowych podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Sportu.

Areną wydarzeń było boisko sportowe w Grabiku. Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Żary, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzień Dziecka i Sportu obfitował w wiele atrakcji, które dostarczyły niezapomnianych chwil zarówno dzieciom, dorosłym oraz całym, wielopokoleniowym rodzinom. Przygotowane zostały stoiska informacyjne oraz edukacyjne. Odbyły się zawody i konkurencje sportowe dedykowane najmłodszym uczestnikom z okazji Ich święta.

Przeprowadzona została również Bitwa Regionów w której o miano najlepszej potrawy kulinarnej rywalizowały Koła Gospodyń Wiejskich. Sołectwo Grabik przygotowało pyszną grochówkę dla mieszkańców. Nie zabrakło również występów scenicznych, które uatrakcyjniły całość wydarzenia.

fot. J.Karwański

Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały, co w efekcie spowodowało, że cały festyn należy zaliczyć do udanych. Ponadto uśmiech na twarzach dzieci był doskonałym potwierdzeniem, że tego typu imprezy należy kontynuować w przyszłości.

Autor. J.Karwański