Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wsparcie celów społecznie użytecznych

Nadleśnictwo Wymiarki zgodnie z zapisami §19 ust.2 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w PGL LP z dnia 6 grudnia 1994r przeznacza z dodatniego wyniku finansowego wydzielone środki z przeznaczeniem na cele społecznie użyteczne, w tym świadczenia na rzecz jednostek użyteczności publicznej i oświatowej. (link do treści rozporządzenia: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe

Organizacja starająca się o uzyskanie środków finansowych w ramach darowizny winna złożyć „Wniosek o przekazanie darowizny”, jak również zapoznać się z wzorem umowy darowizny, danymi jakie należy złożyć po zrealizowaniu celu w „Informacji o wydatkowaniu darowizny”.

Osobą odpowiadającą za umowy darowizny w Nadleśnictwie Wymiarki jest Pani Renata Sokołowska – Księgowy – tel.: +48 68 360 40 06 w. 145, e-mail: renata.sokolowska@zielonagora.lasy.gov.pl

Wszystkie dokumenty można pobrać poniżej: 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Brzegi Nysy Łużyckie w lepszej „klasie” czystości

Brzegi Nysy Łużyckie w lepszej „klasie” czystości

W sobotę, 26 kwietnia 2025 r., odbyła się lokalna akcja sprzątania w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Operacja Czysta Rzeka”.

Wydarzenie zorganizowane przez pracowników Nadleśnictwa Wymiarki stanowiło także element obchodów Dnia Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Uczestnicy spotkali się w miejscu postoju pojazdów (MPP) w Sanicach, skąd wyposażeni w worki na śmieci wyruszyli, by wspólnie posprzątać wyznaczone wcześniej odcinki brzegów rzeki Nysa Łużyckia stanowiącej granicę Państwa.

W akcji wzięli udział wolontariusze z nadleśnictwa oraz sołectwa Sanice wraz z rodzinami. Dzięki ich zaangażowaniu udało się uprzątnąć znaczną część terenu i przyczynić się do poprawy stanu lokalnego środowiska. Wydarzenie miało na celu nie tylko uporządkowanie przestrzeni, ale również integrację społeczności oraz promowanie troski o naturę i wspólnego działania na rzecz naszej planety.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich czas, wysiłek i pozytywną energię. Wasze zaangażowanie ma realne znaczenie dla naszej okolicy!

Należy nadmienić, że w skali kraju w tegorocznej akcji zarejestrowano łącznie 741 sztabów, które zorganizowały 941 akcji, gromadząc przy tym 31 223 uczestników, którzy zebrali ponad 503 tony śmieci.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka lokalna inicjatywa i spotkamy się ponownie, by wspólnie działać dla dobra środowiska !!!