Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

PIERWSZY DZWONEK W IŁOWEJ

PIERWSZY DZWONEK W IŁOWEJ

W dniu 1 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Tadeusza Lityńskiego, Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W uroczystościach udział wzięli znamienici goście: Wojewoda Lubuski, Lubuski Kurator Oświaty, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych (wojska, policji, straży pożarnej etc.) nauczyciele oraz rodzice. Bohaterami uroczystości byli oczywiście uczniowie.  Nadleśnictwo Wymiarki reprezentował Nadleśniczy Zdzisław Woźny.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Iłowej.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego miała charakter wyjątkowy. Wcześniejsze ograniczenia związane z COVID-19 spowodowały długą przerwę w nauce stacjonarnej, przez co sprawiło, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele z zadowoleniem i nadzieją wracają do normalnego trybu nauczania. W województwie lubuskim tego dnia edukację szkolną rozpoczęło 123 tysiące uczniów.

Wszystkim uczniom w rozpoczętym roku szkolnym życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu swoich zainteresowań.